رفع مشکل گرفتگی توالت با لوله بازکنی و نکات پیشگیری


انسداد توالت، اگرچه نادر است، اما اگر در میان مدت و بلندمدت به درستی مورد توجه قرار نگیرد، می تواند مشکل بزرگ تری باشد. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه گرفتگی توالت را باز کنید و مراقبت های پیشگیرانه را انجام دهید.

 

 علت گرفتگی توالت چیست ؟

 

لوله بازکنی در کرج
لوله بازکنی در کرج

برای درک اینکه چراتوالت ایرانی ممکن است دچار گرفتگی شود

برای درک اینکه چرا توالت فرنگی ممکن است گرفتگی داشته باشد، دانستن نحوه عملکرد سیستم مکش آب مفید است. توالت حاوی یک سیفون، یک لوله S شکل است که به کاسه متصل می شود، وظیفه آن تخلیه آب کثیف و حفظ سطح ثابت آب تمیز در کاسه است که به عنوان یک مانع آب عمل می کند و از گازها و بو جلوگیری می کند.

از خروج از خطوط لوله بالا رفته و وارد اتاق ها شوید. این سیفون دارای قطر تقریبی 100 میلی متر بوده و از 90 تا 110 میلی متر به لوله تخلیه متصل می شود. انسداد می تواند در سیفون یا در خط لوله رخ دهد.

بهترین راه برای جلوگیری از گرفتگی توالت، نگهداری پیشگیرانه و پرهیز از دفع نادرست اقلام در توالت با رعایت توصیه های ارائه شده در این مقاله است.

با این حال، مواقعی وجود دارد که باید راه حلی برای گرفتگی غیرمنتظره توالت پیدا کنید .

سختی گرفتگی بستگی به گرفتگی لوله های توالت دارد. به همین دلیل است که ما مجموعه ای از راهنماهای گام به گام را به شما پیشنهاد می کنیم تا بتوانید به راحتی توالت خود را از هر درجه ای ازگرفتگی رها کنید .

 

 

نکاتی برای جلوگیری از گرفتگی

 

بهترین راه برای جلوگیری از گرفتگی توالت، نگهداری مناسب است. اگر توالت شما مرتباً مسدود می شود، احتمالاً باید یکی از مشکلاتی را که در زیر به آن اشاره می کنیم، حل کنید.

لوله های نادرست مسیریابی یا شیب ناکافی در مسیریابی می تواند باعث تجمع نامناسب زباله و گرفتگی شود. در این مورد، مهم است که برای انجام تغییرات لازم با یک متخصص تماس بگیرید.

اگر لوله ها کهنه و فرسوده باشند همین طور . در این مورد نیز بهترین راه حل تعویض آن با یک سیستم جدید توسط متخصص خواهد بود.

اما همه مشکلات گرفتگی توالت به دلیل عوامل مرتبط با لوله کشی ایجاد نمی شود، یکی از مهم ترین نکات برای به حداقل رساندن احتمال گرفتگی، استفاده نکردن از توالت به عنوان سطل زباله است .

باقیمانده غذا، تجمع دستمال توالت یا دستمال مرطوب و حتی نخ دندان می تواند به سرعت توالت را مسدود کند و یکی از شایع‌ترین علل این گرفتگی‌های بد در توالت‌ها است.

لوله بازکنی در کرج

 

نحوه رفع گرفتگی توالت

راه های زیادی برای رفع گرفتگی توالت بدون مشورت با متخصص در وهله اول وجود دارد. ما شش راه برای آزاد کردن توالت را به شما نشان خواهیم داد، برخی از آنها با ابزار و محصولاتی که احتمالاً از قبل در خانه دارید.

گرفتگی توالت ها را می توان با کمک روش های خانگی - حتی بدون لوله بازکن یا استفاده از پمپ یا شلنگ تمیزکننده لوله - اغلب با تلاش اندک پاک کرد. در اینجا چند نکته و ترفند برای جلوگیری از گرفتگی توالت شما آورده شده است:

1.برس توالت آغاز است

قبل از اینکه بخواهید انسداد را با هر داروی خانگی یا مانند آن از بین ببرید، ابتدا باید برس توالت را دراز کنید. اگر توالت مسدود شده باشد، برس توالت اغلب انسدادهای کوچک را در کوتاه ترین زمان برطرف می کند.

ابتدا همه اشیاء مانند دستمال توالت را با برس توالت از سوراخ تخلیه دور کنید. سپس فقط برس توالت را روی فاضلاب قرار دهید و به سرعت آن را بالا و پایین ببرید. مانند یک پیستون(تلمبه)، فشار منفی ایجاد می کند.

اگر ا کافی نباشد، انسداد بزرگی در توالت وجود دارد. سپس باید به ابزار دیگری متوسل شوید.

2.از بطری به عنوان پیستون( تلمبه)استفاده کنید

این روش فقط در صورتی کار می کند که کاسه توالت خیلی گرفتگی نداشته باشدیک بطری پلاستیکی نیز بدون هیچ مشکلی به عنوان مکنده عمل می کند و این روش کار می کند: ته یک بطری 2 لیتری را برش دهید. سپس درب بطری پلاستیکی را ببندید و انتهای بریده شده را روی سوراخ زهکشی قرار دهید. باید بطری پلاستیکی را به درستی فشار دهید تا فشار منفی ایجاد شود. اگر آب "حباب" بزند، این نشانه خوبی است: انسداد در حال شل شدن است.

3.آب گرم کمک می کند

ریختن یک بار آب داغ در توالت گرفتگی می تواند معجزه کند. با این حال، اگر می‌خواهید سرامیک حساس توالت از این روش جان سالم به در ببرد، بهتر است از آب گرم در حال جوش استفاده نکنید. آب را از ارتفاع حدود یک متری داخل کاسه توالت بریزید. سقوط انرژی به تنهایی اغلب برای رفع انسداد کافی است. حالا چند دقیقه صبر کنید تا توالت شما دوباره کاملاً آزاد شود. متأسفانه در صورت گرفتگی لوله تخلیه، این ترفند کارساز نخواهد بود.

4.جوش شیرین و سرکه

اسید استیک و هیدروژن کربنات سدیم  به شدت با یکدیگر واکنش نشان می دهند. این باعث ایجاد دی اکسید کربن می شود. یک اسلحه معجزه آسا که رسوبات داخل فاضلاب توالت را از بین می برد.

به سادگی یک بسته جوش شیرین را در فاضلاب توالت بریزید. سپس در یک بطری سرکه خانگی بریزید  و شروع به کف کردن و حباب شدن می کند. مخلوط را با دقت هم بزنید تا ترکیب کشنده بتواند به طور ایده آل واکنش نشان دهد. سپس شیئی که برای هم زدن است باید دور انداخته شود.

 اجازه دهید مخلوط به مدت 10 دقیقه بماند و بگذارید اثر کند و در این فاصله حدود 3 لیتر آب را گرم کنید. آب داغ را داخل توالت بریزید . اینگونه است که سرکه و جوش شیرین با یکدیگر شدیدتر واکنش نشان می دهند. اگر مخلوط معجزه آسا بتواند یک شبه کار کند، اثر کامل خود را آشکار می کند وانسدادها باید روز بعد پاک شوند.

مهم: از آنجایی که هنگام واکنش سرکه و هیدروژن کربنات سدیم بخار تولید می شود، باید اطمینان حاصل کنید که حمام به اندازه کافی تهویه می شود! سرکه و آب هنگام ریختن ممکن است پاشیده شوند: بدون دستکش و عینک محافظ این کار را انجام ندهید.

5.استفاده از پیستون (تلمیه)

ابتدا درشت ترین انباشته های دستمال توالت را از توالت بردارید. سپس پیستون (تلمیه) را روی زهکش قرار دهید و مطمئن شوید که آن را کاملاً پوشانده است. ساکشن کاپ را به سمت درن فشار دهید و سپس آن را به سمت خود بکشید. آنها را از زهکش جدا نکنید و آنها را پمپ کنید. این روند را چند بار تکرار کنید تا انسداد برطرف شود. اگر پیستون(تلمیه)  کار نکند، در اعماق لوله ها انسداد ایجاد می شود.

 

6.استفاده از فنر دستی

اگر به طور مستقیم به انسداد لوله نرسید، ازفنر تمیز کردن لوله استفاده می شود. بسته به کاربرد مورد نظر، پیوست های مختلفی وجود دارد.

انسداد را می توان مانند انسداد تخلیه معمولی با یک فنرتمیزکننده لوله شل کرد. سیم پیچ را با احتیاط وارد زهکش کنید تا زمانی که با مقاومت مواجه شوید.

سپس در حین چرخاندن اهرم روی فنر، فنررا کمی به داخل فشار دهید و به این ترتیب انسداد را شل کنید. در این روش باید مراقب بود که به لوله تخلیه یا توالت آسیبی وارد نشود.

مهم: فنر را از لوله بیرون بکشید و آن را با آب فراوان بشویید. هنگام استفاده از فنرهای تمیز کننده تخلیه با نیروی برق مراقب باشید. لوله به راحتی آسیب می بیند. فنر اغلب در لوله گیر می کند. اگر چنین است:فنر را در جهت مخالف بچرخانید. این کارکمک می کندگیرفنر باز شود .

آیا نکات گرفتگی توالت بی تاثیر است ؟

اگر انسداد توالت را نتوان با استفاده از نوک ها برطرف کرد، گرفتگی گسترده تری (بیشتر در عمق لوله ها) ایجاد می شود. در این مورد، ما فقط می توانیم به شما توصیه کنیم که با یک شرکت متخصص تماس بگیرید و گرفتگی توالت را توسط پرسنل واجد شرایط پاکسازی کنید. با ما تماس بگیرید ، ما خوشحال خواهیم شد کمک کنیم. شهرآرا همچنین خدمات اضطراری را درمواقع اضطراری به صورت از شبانه روز ارائه می دهد .

مقاله های مرتبط : لوله بازکنی در کرج،لوله بازکنی در عظیمیه،لوله بازکنی در مهرشهر،لوله بازکنی در گوهردشت،لوله بازکنی در جهانشهر،لوله بازکنی در گلهشر، لوله بازکنی در باغستان، لوله بازکنی در فردیس، لوله بازکنی در مهرویلا

شرکت خدمات فنی شهرآرا

لوله بازکنی و تخلیه چاه در کرج

شرکت خدمات فنی شهرآرا ارائه دهنده خدمات لوله بازکنی در کرج و تخلیه چاه در کرج. به وجود آمدن خرابی و مشکلات در لوله کشی آب و فاضلاب هر ساختمانی اجتناب ناپذیر بوده و نیاز هست که هر چند سال حداقل یک بار بررسی فنی دقیق از ساختمان مسکونی یا اداری خود به عمل آورید تا از افزایش آثار مخرب مشکلات احتمالی تا حد زیادی کاسته شود . بنابراین محل زندگی و یا کار شما با توجه به وقوع خطراتی مثل ریزش چاه و پر شدن آن، نیازمند مراقبت و نگهداری است و شما می توانید مسئولیت این بررسی فنی را به دفتر خدمات فنی شهر آرا بسپارید. در ابتدا لازم است از نوع سیستم ( فاضلاب شهری یا چاه فاضلاب ) ساختمان خود اطلاع یابید؛ زیرا در صورت وقوع مشکل می توانید اطلاعات لازم را در اختیار سرویس کاران قرار دهید.

ما با داشتن سالها تجربه و مهارت در امور تاسیسات ساختمانی ، ارائه دهنده ی انواع سرویس های مورد نیاز متقاضیان ارجمند خواهیم بود. اگر در محدوده شهر کرج و استان البرز ساکن هستید، باعث افتخار ما خواهد بود که با ارائه سرویس های ویژه لوله بازکنی و تخلیه چاه در خدمت شما باشیم. فقط کافی است که از طریق شماره های موجود در این سایت با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید و مشکل به وجود آمده را به همراه آدرس محل خود اعلام نمایید. در اسرع وقت یکی از سرویس کاران فنی ما جهت تشخیص نوع مشکل، بررسی لوله کشی ساختمان و تعیین میزان خرابی به محل شما اعزام خواهد شد. هدف ما این است که هر گونه مشکل در زمینه گرفتگی و ترکیدگی لوله فاضلاب ساختمان شما را با کمترین میزان خرابی و در حداقل زمان ممکن رفع نماییم. 

درباره ی برخی از خدمات ما بدانید :


لوله بازکنی سیار در کرج : از جمله اقدامات مهم مجموعه شهر آرا در زمینه ارائه خدمات فوری در محل انتخاب افراد فنی مناسب با این کار می باشد که قادرند در هر ساعت از شبانه روز با حضور به موقع در محل شما در حل مشکلتان یاری نمایند.
رفع گرفتگی لوله ها : سرویس و تعمیر انواع لوله مانند سینک آشپزخانه ، سرویس بهداشتی ، رفع گرفتگی لوله های ادارات ، باغ ها و رستوران ها با ارائه فاکتور و بهترین کیفیت از دیگر خدمات ما به شهروندان ساکن کرج می باشد.
نشت یابی لوله با دستگاه : افراد فنی با به کارگیری دقت کامل در زمینه تشخیص ترکیدگی لوله در کرج با استفاده از دستگاه سعی در پیدا کردن محل دقیق نم داشته تا بتوانند آن را ترمیم و رفع نمایند.
و . . . .

لوله بازکنی و رفع گرفتگی لوله و چاه

در صورتی که لوله کشی منزل و یا محل کار شما به هر دلیلی دچار گرفتگی شده باشد، با استفاده از جدیدترین دستگاه های قابل استفاده در این خصوص ( دستگاه ژنراتور، پمپ هوا و انواع فنرهای فولادی ) این مشکل در کمترین زمان و حداقل آسیب رسانی وخرابی بر طرف خواهد شد.

تعمیر و تخلیه چاه فاضلاب

اگر لوله کشی فاضلاب ساختمان دچار نشتی و یا ترکیدگی شده باشد، تشخیص به موقع می تواند از بروز خرابی های بیشتر جلوگیری نماید. پس از تماس شما با دفتر خدماتی شهر آرا یکی از پرسنل فنی مجرب ما جهت تعمیر نشتی و ترکیدگی لوله کشی فاضلاب به محل شما فرستاده خواهد شد. در صورت نیاز به تخلیه چاه این کار به صورت کاملا مکانیزه و از طریق پمپ صورت خواهد گرفت. 

 

رفع گرفتگی چاه توالت فرنگی، سینک ظرفشویی، چاه حمام یا توالت به وسیله پمپ یا فنر

گرفتگی لوله های فاضلاب امکان دارد در هر ساختمانی به وجود بیاید و در هر قسمت از سیستم لوله کشی ممکن است بروز کند. در ابتدا بیشتر افراد سعی دارند که با استفاده از انواع اسید و ابزارهای خانگی این مشکل را بر طرف کنند، اما توصیه ی ما به شما این است که در صورت مشاهده چنین مواردی هر چه سریع تر با یک شرکت خدمات فنی لوله بازکنی تماس حاصل نمایید. اگر یک شی خارجی در لوله گیر کرده باشد، قطعا برای رفع این گرفتگی باید از دستگاه تراکم هوا استفاده شود.

 

رفع بوی بد فاضلاب توالت، حمام و آشپزخانه

گرفتگی لوله های فاضلاب می تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع در سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه ی منزل شما شود. اگر با چنین مشکلی مواجه شده اید و بوی زننده ای در این قسمت ها وجود دارد، ضروری است که با دفتر خدماتی فنی شهر آرا در کرج تماس حاصل کنید. دقت داشته باشید که این بوی آزار دهنده می تواند تهدیدی جدی برای سلامت شما و البته کودکان خردسال باشد؛ زیرا معمولا این بو ناشی از به وجود آمدن گازهای مضر و سمی از فاضلاب می باشد و می تواند اثرات مخربی بر روی سیستم تنفسی داشته باشد و همچنین باعث بروز سر درد، آلرژی و مسمویت شود. عواملی مثل بارندگی می تواند این موضوع را تشدید کند به گونه ای در اکثر موارد روش های معمول مثل (استفاده از شمع های معطر، اسپری های خوشبو کننده، مواد شیمیایی و پاک کننده ها، آمونیاک و جوش شیرین و .... ) برای برطرف سازی این بوی آزاردهنده موثر واقع نمی شود. برای تخلیه چاه و بر طرف سازی بوی فاضلاب ساختمان، فقط کافی است با ما تماس حاصل نمایید.

حل مشکل با ژنراتور لوله بازکنی


اولین روش حرفه ای لوله بازکنی کرج استفاده از فنر لوله بازکنی یا ژنراتور لوله بازکنی است که برخی آن را لوله بازکن برقی یا فنر برقی می گویند.
تفاوت آن با فنر لوله بازکن در برقی بودن آن است به این صورت که همان فنر لوله بازکنی به موتوری الکتریکی متصل شده و به کمک موتور دوران می کند که این موضوع باعث افزایش قدرت و کارایی آن شده است بطوری که هر نوع گرفتگی در داخل لوله را باز
می کند. استفاده از ژنراتور برقی برای رفع گرفتگی های چاه توالت ، کف شوی حیاط که ناشی از سنگ و خاک و آجر باشد و کف شوی حمام مفید است و هر نوع گرفتگی را باز می کند.

ویژگی های سرویس لوله بازکنی و تخلیه چاه در کرج

-         مشاوره رایگان پس از بازرسی محل

-         سرویس دهی در کمترین زمان ممکن توسط کادر فنی مجرب

-         قیمت معقول و به صرفه برای متقاضیان

-         تخلیه چاه و لوله بازکنی تضمینی، بدون گرفتگی مجدد در نقاط اجرا شده

-         آماده عقد قرار داد با شرکت ها، سازمان های دولتی و خصوصی و مجتمع های مسکونی

-         امکان بهره مندی از خدمات به صورت شبانه روزی

-         آماده خدمت رسانی به شهروندان محترم در سراسر کرج

   راه های پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب

 


تفاله‌های چای و قهوه یکی دیگر از مهمترین علت های گرفتگی لوله فاضلاب تفاله هایی است که در وقت شستن ما سهل انگاری کرده و فکر می کنیم که صافی جلوی تفاله ها را می گیرد و اقدام به ریختن تفاله ها می کنیم اما این را نمیدانیم که تفاله های ریز وارد لوله فاضلاب شده و به جداره لوله ها می چسبد.
مواد غذایی نشاسته‌ دار
مواد غذایی نشاسته دار مانند برنج ژله و ماکارونی و همچنین غذاهای فیبردار برای لوله ها مانند سم عمل می کند.
پوست تخم‌ مرغ و استخوان ماهی
پوست تخم مرغ و استخوان ماهی یکی دیگر از عواملی است که باعث گرفتگی لوله فاضلاب شده ، این مواد را در داخل سطل اشغال ریخته تا مانع از ورود آنها به لوله و سپس گرفتگی لوله شود.
و . . .
لوله بازکنی
شرکت خدماتی شهرآرا با سال ها سابقه خدمت رسانی و تجربه در خدمات لوله بازکنی منازل و ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی و غیره آمادگی خود را نسبت به انجام کلیه کارهای مربوط به لوله بازکنی بصورت 24 ساعته اعلام می دارد.


خدمات لوله بازکنی این شرکت شامل موارد زیر می باشد:

 


لوله بازکنی توالت ، آشپزخانه و حمام
رفع گرفتگی لوله پشت بام و لوله لباسشویی و فاضلاب شهری
بازکردن لوله های سیمانی ، چدنی ، پلیکا و مسی با فنر لوله بازکن
تشخیص ترکیدگی لوله از جمله لوله کشی آب و فاضلاب
همین حالا با ما تماس بگیرید تا با کیفیت خدمات شهرآرا آشنا شوید.
توجه: توصیه ما به کاربرانی که در سراسر کرج در مناطقی از قبیل مهرشهر، ساسانی ، بلوار دانش آموز ، کردان ، درختی ، شهرک وحدت و… مستقر هستند این است که ؛ پس از انتخاب نزدیکترین متخصص و تماس با شماره لوله بازکن کرج و نیز قبل از اعزام وی به محل حتماً از نرخهای انواع دستگاههای مورد استفاده نظیر قیمت سه نظام لوله بازکنی و یا دیگر تجهیزات جویا شوند و تصمیم خود جهت اقدام به دریافت سرویس از فنی کارا را قبل از حضور متخصصین در محل قطعی نمایند.


قیمت تخلیه چاه


قیمت تخلیه چاه به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله این عوامل می توان به موارد ذیل اشاره کرد :
• طول یا عمق چاه که بسته به کم عمق یا پر عمق بودن بر قیمت تخلیه چاه کرج اثر گذار است.
• تعداد تانکرهایی که در هنگام کار پر شده باشد.
• زمانی که صرف ارائه سرویس می شود.
• در مواردی که سر چاه مشخص نباشد ، هزینه ای بابت پیدا کردن سر چاه در نظر گرفته می شود.
• هزینه رفت و آمد در مسافت های طولانی و خارج از عرف
• و…

مقالات دیگر : لوله بازکنی گوهردشت ،لوله بازکنی عظیمیه ، لوله باکنی جهانشهر ،لوله بازکنی مهرشهر ،لوله بازکنی باغستان، لوله بازکنی مهرویلا ،لوله بازکنی فردیس 

 

هدف ما جلب رضایت شما شهروندان محترم می باشد.