تخلیه چاه مکانیزه چیست؟

شما  « تخلیه چاه مکانیزه » بارها و بارها از شرکت های تخلیه چاه شنیده اید . عنوانی که شرکتهای تخلیه چاه از آن برای جذب مشتری استفاده می کنند.

به عنوان مثال : « تخلیه چاه مکانیزه با پمپ ساکشن و تانکر مکنده ». شما هم بسیار این عناوین را از شرکت تخلیه چاه و فاضلاب و لوله بازکنی شنیده اید .

امروزه تخلیه چاه مکانیزه در بین شرکتهای تخلیه چاه روایج یافته و تقریبا هیچ شرکتی پیدا نمی شود که چاه های فاضلاب را به صورت مکانیزه تخلیه نکند .

 تخلیه چاه مکانیزه

همه چیز در مورد تخلیه چاه مکانیزه

یکی از خدمات فنی و بهداشتی لازم در زندگی امروزی ، تخلیه چاه به صورت مکانیزه می باشد که در مقایسه با گذشته ، همانطور که از نامش پیداست با استفاده از ابزار ها، ماشین ها و دستگاه های خاصی نیز تانکر مکنده و پمپ ساکشن انجام می شود . مکانیزه شدن یا ماشینی شدن امور باعث افزایش میزان کیفیت کار نهایی ، افزایش سرعت اجرا و کاهش تلفات و نیاز به نیروی انسانی شده است و در خصوص تخلیه چاه تا حد زیادی از نظر بهداشتی نیز مورد توجه قرار گرفته است. بدیهی است که در گذشته چنین کار هایی با سختی انجام می شده و مقوله ای به نام بهینه سازی زمان و هزینه ها صورت نمی گرفته است. شرکت شهرآرا به عنوان یکی از شرکت های فعال در زمینه ی ارائه ی خدمات تخلیه چاه فاضلاب به صورت مکانیزه و نیمه مکانیزه و با هدف تاثیر گذاری در افزایش سطح کیفی خدمات، آماده ی ارائه ی خدمات به متقاضیان ارجمند می باشد. در این مقاله به منظور افزایش سطح اطلاعات شما خواننده ی محترم، به این مطلب خواهیم پرداخت که منظور از مکانیزه بودن چیست؟ بدیهی است که با گذشت زمان، روش های نوینی مورد استفاده قرار گرفته که موجب سهولت در انجام امور مختلف شده است. این روش ها گاها به عنوان یک سیستم جدید برای انجام یک کار و یا استفاده از یک ابزار جدید برای انجام امور پیشنهاد شده و در زمینه ی تخلیه چاه فاضلاب نیز به کار گیری ابزارها و وسایل پیشرفته باعث شده تا بتوان این کار را با کیفیت بیشتر و در مدت زمان کمتری انجام داد.

روش تخلیه چاه فاضلاب با دستگاه های مکانیزه

برای تخلیه چاه فاضلاب از پمپ لجن کش و لجن خوردکن مختص چاه فاضلاب استفاده میشود. بدین صورت که بعد از باز کردن درب چاه پمپ به وسیله طناب به ته چاه هدایت می شود. و شلنگ برزنتی پمپ به تانکر تخلیه وصل می شود و کار تخلیه انجام می شود .

انواع پمپ های تخلیه :

پمپ برقی لجن کش

پمپ مکنده و ساکشن

پمپ مکانیزه ولایروبگر

پمپ لجن خورد کن

همه چیز در مورد تخلیه چاه مکانیزه

برای تخلیه چاه فاضلاب مکانیزه از چه ابزار ها و وسایلی استفاده می شود؟

احتمالا شما در خیابان های اطراف محل زندگی خود، با صحنه هایی از عملیات تخلیه چاه برای ساختمان های مسکونی یا تجاری مواجه شده اید و متوجه بوده اید که برای استفاده از ابزار های لازم تقریبا فضای زیادی از کوچه یا خیابان اشغال شده است، اما مطمئنا نام دستگاه هایی که دیده اید را نمی دانستید و طبیعی است که افراد بسیار کمی در این مورد اطلاعاتی داشته باشند. یکی از مهم ترین ماشین آلات لازم برای تخلیه چاه مکانیزه، تانکر با ظرفیت زیاد ( ده هزار لیتری ) است که در نهایت وظیفه ی حمل و انتقال فاضلاب ها را بر عهده دارد. برای اینکه بتوان فاضلاب را از قعر چاه بیرون کشید نیاز به پمپ مکنده و پمپ ساکشن می باشد و در بسیاری از موارد از پمپ لجن کش برای پاکسازی نهایی فضای چاه استفاده می شود. علاوه بر این ها برخی دیگر از ابزار های ریز و درشت دیگر نیز وجود دارند که کارگران می توانند با استفاده از آن ها به لوله ها و چاه اصلی دست یابند . تخلیه چاه مکانیزه به این معناست که اکثریت مراحل این عملیات با کمک دستگاه های مخصوص در نهایت امنیت و حفظ بهداشت انجام شوند و نیروی انسانی دخالت ناچیزی داشته باشد . نیروی انسانی و کارگران تنها باید توانایی و دانش و مهارت استفاده از ابزار های لازم را داشته باشند؛ زیرا این کار بسیار تخصصی است .

نحوه ی انجام عملیات تخلیه چاه مکانیزه

در صورت پر شدن چاه های فاضلاب و توالت یک ساختمان، تیم اجرایی شرکت تخلیه چاه آبان در آن مکان حضور خواهند یافت و عملیات تخصصی آغاز خواهد شد. در ابتدا یک شلنگ قطور که از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است به قعر چاه فرستاده می شود و سر دیگر این شلنگ به دستگاه پمپ مکنده وصل می گردد.سپس لازم است که از طریق شلنگ استاندارد دیگری فاضلاب به تانکر منتقل گردد. منظور از شلنگ استاندارد این است که از قطر مناسب و استحکام کافی برخوردار باشد تا در طی عملیات تخلیه چاه مکانیزه بتواند فشار بالایی را تحمل نماید .

سوال بسیاری از افراد این است که آیا پس از اجرای عملیات، چاه کاملا از فضولات، چربی ها، لجن و ..... خالی خواهد شد؟بله، اگر که تمامی مراحل به درستی و با ابزار های استاندارد و با حفظ نکات اصولی این کار صورت گیرند، فاضلاب به طور کامل و توسط دستگاه های پیشرفته ی مکنده تخلیه می گردد .

قیمت و هزینه ی تخلیه چاه مکانیزه

قیمت و هزینه ی تخلیه چاه مکانیزه

بسیاری از متقاضیان دریافت این خدمات، ممکن است به دلیل عدم اطلاع از هزینه ها پروسه ی انجام تخلیه چاه فاضلاب را به تعویق بیندازند که این کار از لحاظ امنیتی و بهداشتی بسیار ایراد دارد. بهترین اقدام این است که هر زمان به این سرویس نیاز داشتید با شرکت تخلیه چاه مکانیزه آبان تماس بگیرید تا در همان روز از قیمت ها و شرایط لازم برای برخورداری از خدمات مطلع شوید. با توجه به حساس بودن این پروژه ها، پیشنهاد می شود که کار امروز را به فردا نیندازید و مطمئن باشید که شرکت ما به منظور بهره مندی شما از خدمات مرتبط با تخلیه چاه فاضلاب به صورت مکانیزه یا نیمه مکانیزه و هم چنین فراهم نمودن رضایت شما، مناسب ترین قیمت و تعرفه ها را در نظر گرفته است.

این شرکت در مناطق گوناگون استان البرز خدمات لوله بازکنی ارائه می دهد. از جمله ی این مناطق : لوله بازکنی کرج ، لوله بازکنی گوهردشت ، لوله بازکنی جهانشهر ، لوله بازکنی باغستان ، لوله بازکنی عظیمیه و . . .

شرکت خدمات فنی شهرآرا

لوله بازکنی و تخلیه چاه در کرج

شرکت خدمات فنی شهرآرا ارائه دهنده خدمات لوله بازکنی در کرج و تخلیه چاه در کرج. به وجود آمدن خرابی و مشکلات در لوله کشی آب و فاضلاب هر ساختمانی اجتناب ناپذیر بوده و نیاز هست که هر چند سال حداقل یک بار بررسی فنی دقیق از ساختمان مسکونی یا اداری خود به عمل آورید تا از افزایش آثار مخرب مشکلات احتمالی تا حد زیادی کاسته شود . بنابراین محل زندگی و یا کار شما با توجه به وقوع خطراتی مثل ریزش چاه و پر شدن آن، نیازمند مراقبت و نگهداری است و شما می توانید مسئولیت این بررسی فنی را به دفتر خدمات فنی شهر آرا بسپارید. در ابتدا لازم است از نوع سیستم ( فاضلاب شهری یا چاه فاضلاب ) ساختمان خود اطلاع یابید؛ زیرا در صورت وقوع مشکل می توانید اطلاعات لازم را در اختیار سرویس کاران قرار دهید.

ما با داشتن سالها تجربه و مهارت در امور تاسیسات ساختمانی ، ارائه دهنده ی انواع سرویس های مورد نیاز متقاضیان ارجمند خواهیم بود. اگر در محدوده شهر کرج و استان البرز ساکن هستید، باعث افتخار ما خواهد بود که با ارائه سرویس های ویژه لوله بازکنی و تخلیه چاه در خدمت شما باشیم. فقط کافی است که از طریق شماره های موجود در این سایت با کارشناسان فنی ما تماس بگیرید و مشکل به وجود آمده را به همراه آدرس محل خود اعلام نمایید. در اسرع وقت یکی از سرویس کاران فنی ما جهت تشخیص نوع مشکل، بررسی لوله کشی ساختمان و تعیین میزان خرابی به محل شما اعزام خواهد شد. هدف ما این است که هر گونه مشکل در زمینه گرفتگی و ترکیدگی لوله فاضلاب ساختمان شما را با کمترین میزان خرابی و در حداقل زمان ممکن رفع نماییم. 

درباره ی برخی از خدمات ما بدانید :


لوله بازکنی سیار در کرج : از جمله اقدامات مهم مجموعه شهر آرا در زمینه ارائه خدمات فوری در محل انتخاب افراد فنی مناسب با این کار می باشد که قادرند در هر ساعت از شبانه روز با حضور به موقع در محل شما در حل مشکلتان یاری نمایند.
رفع گرفتگی لوله ها : سرویس و تعمیر انواع لوله مانند سینک آشپزخانه ، سرویس بهداشتی ، رفع گرفتگی لوله های ادارات ، باغ ها و رستوران ها با ارائه فاکتور و بهترین کیفیت از دیگر خدمات ما به شهروندان ساکن کرج می باشد.
نشت یابی لوله با دستگاه : افراد فنی با به کارگیری دقت کامل در زمینه تشخیص ترکیدگی لوله در کرج با استفاده از دستگاه سعی در پیدا کردن محل دقیق نم داشته تا بتوانند آن را ترمیم و رفع نمایند.
و . . . .

لوله بازکنی و رفع گرفتگی لوله و چاه

در صورتی که لوله کشی منزل و یا محل کار شما به هر دلیلی دچار گرفتگی شده باشد، با استفاده از جدیدترین دستگاه های قابل استفاده در این خصوص ( دستگاه ژنراتور، پمپ هوا و انواع فنرهای فولادی ) این مشکل در کمترین زمان و حداقل آسیب رسانی وخرابی بر طرف خواهد شد.

تعمیر و تخلیه چاه فاضلاب

اگر لوله کشی فاضلاب ساختمان دچار نشتی و یا ترکیدگی شده باشد، تشخیص به موقع می تواند از بروز خرابی های بیشتر جلوگیری نماید. پس از تماس شما با دفتر خدماتی شهر آرا یکی از پرسنل فنی مجرب ما جهت تعمیر نشتی و ترکیدگی لوله کشی فاضلاب به محل شما فرستاده خواهد شد. در صورت نیاز به تخلیه چاه این کار به صورت کاملا مکانیزه و از طریق پمپ صورت خواهد گرفت. 

 

رفع گرفتگی چاه توالت فرنگی، سینک ظرفشویی، چاه حمام یا توالت به وسیله پمپ یا فنر

گرفتگی لوله های فاضلاب امکان دارد در هر ساختمانی به وجود بیاید و در هر قسمت از سیستم لوله کشی ممکن است بروز کند. در ابتدا بیشتر افراد سعی دارند که با استفاده از انواع اسید و ابزارهای خانگی این مشکل را بر طرف کنند، اما توصیه ی ما به شما این است که در صورت مشاهده چنین مواردی هر چه سریع تر با یک شرکت خدمات فنی لوله بازکنی تماس حاصل نمایید. اگر یک شی خارجی در لوله گیر کرده باشد، قطعا برای رفع این گرفتگی باید از دستگاه تراکم هوا استفاده شود.

 

رفع بوی بد فاضلاب توالت، حمام و آشپزخانه

گرفتگی لوله های فاضلاب می تواند باعث ایجاد بوی نامطبوع در سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه ی منزل شما شود. اگر با چنین مشکلی مواجه شده اید و بوی زننده ای در این قسمت ها وجود دارد، ضروری است که با دفتر خدماتی فنی شهر آرا در کرج تماس حاصل کنید. دقت داشته باشید که این بوی آزار دهنده می تواند تهدیدی جدی برای سلامت شما و البته کودکان خردسال باشد؛ زیرا معمولا این بو ناشی از به وجود آمدن گازهای مضر و سمی از فاضلاب می باشد و می تواند اثرات مخربی بر روی سیستم تنفسی داشته باشد و همچنین باعث بروز سر درد، آلرژی و مسمویت شود. عواملی مثل بارندگی می تواند این موضوع را تشدید کند به گونه ای در اکثر موارد روش های معمول مثل (استفاده از شمع های معطر، اسپری های خوشبو کننده، مواد شیمیایی و پاک کننده ها، آمونیاک و جوش شیرین و .... ) برای برطرف سازی این بوی آزاردهنده موثر واقع نمی شود. برای تخلیه چاه و بر طرف سازی بوی فاضلاب ساختمان، فقط کافی است با ما تماس حاصل نمایید.

حل مشکل با ژنراتور لوله بازکنی


اولین روش حرفه ای لوله بازکنی کرج استفاده از فنر لوله بازکنی یا ژنراتور لوله بازکنی است که برخی آن را لوله بازکن برقی یا فنر برقی می گویند.
تفاوت آن با فنر لوله بازکن در برقی بودن آن است به این صورت که همان فنر لوله بازکنی به موتوری الکتریکی متصل شده و به کمک موتور دوران می کند که این موضوع باعث افزایش قدرت و کارایی آن شده است بطوری که هر نوع گرفتگی در داخل لوله را باز
می کند. استفاده از ژنراتور برقی برای رفع گرفتگی های چاه توالت ، کف شوی حیاط که ناشی از سنگ و خاک و آجر باشد و کف شوی حمام مفید است و هر نوع گرفتگی را باز می کند.

ویژگی های سرویس لوله بازکنی و تخلیه چاه در کرج

-         مشاوره رایگان پس از بازرسی محل

-         سرویس دهی در کمترین زمان ممکن توسط کادر فنی مجرب

-         قیمت معقول و به صرفه برای متقاضیان

-         تخلیه چاه و لوله بازکنی تضمینی، بدون گرفتگی مجدد در نقاط اجرا شده

-         آماده عقد قرار داد با شرکت ها، سازمان های دولتی و خصوصی و مجتمع های مسکونی

-         امکان بهره مندی از خدمات به صورت شبانه روزی

-         آماده خدمت رسانی به شهروندان محترم در سراسر کرج

   راه های پیشگیری از گرفتگی لوله فاضلاب

 


تفاله‌های چای و قهوه یکی دیگر از مهمترین علت های گرفتگی لوله فاضلاب تفاله هایی است که در وقت شستن ما سهل انگاری کرده و فکر می کنیم که صافی جلوی تفاله ها را می گیرد و اقدام به ریختن تفاله ها می کنیم اما این را نمیدانیم که تفاله های ریز وارد لوله فاضلاب شده و به جداره لوله ها می چسبد.
مواد غذایی نشاسته‌ دار
مواد غذایی نشاسته دار مانند برنج ژله و ماکارونی و همچنین غذاهای فیبردار برای لوله ها مانند سم عمل می کند.
پوست تخم‌ مرغ و استخوان ماهی
پوست تخم مرغ و استخوان ماهی یکی دیگر از عواملی است که باعث گرفتگی لوله فاضلاب شده ، این مواد را در داخل سطل اشغال ریخته تا مانع از ورود آنها به لوله و سپس گرفتگی لوله شود.
و . . .
لوله بازکنی
شرکت خدماتی شهرآرا با سال ها سابقه خدمت رسانی و تجربه در خدمات لوله بازکنی منازل و ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی و غیره آمادگی خود را نسبت به انجام کلیه کارهای مربوط به لوله بازکنی بصورت 24 ساعته اعلام می دارد.


خدمات لوله بازکنی این شرکت شامل موارد زیر می باشد:

 


لوله بازکنی توالت ، آشپزخانه و حمام
رفع گرفتگی لوله پشت بام و لوله لباسشویی و فاضلاب شهری
بازکردن لوله های سیمانی ، چدنی ، پلیکا و مسی با فنر لوله بازکن
تشخیص ترکیدگی لوله از جمله لوله کشی آب و فاضلاب
همین حالا با ما تماس بگیرید تا با کیفیت خدمات شهرآرا آشنا شوید.
توجه: توصیه ما به کاربرانی که در سراسر کرج در مناطقی از قبیل مهرشهر، ساسانی ، بلوار دانش آموز ، کردان ، درختی ، شهرک وحدت و… مستقر هستند این است که ؛ پس از انتخاب نزدیکترین متخصص و تماس با شماره لوله بازکن کرج و نیز قبل از اعزام وی به محل حتماً از نرخهای انواع دستگاههای مورد استفاده نظیر قیمت سه نظام لوله بازکنی و یا دیگر تجهیزات جویا شوند و تصمیم خود جهت اقدام به دریافت سرویس از فنی کارا را قبل از حضور متخصصین در محل قطعی نمایند.


قیمت تخلیه چاه


قیمت تخلیه چاه به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله این عوامل می توان به موارد ذیل اشاره کرد :
• طول یا عمق چاه که بسته به کم عمق یا پر عمق بودن بر قیمت تخلیه چاه کرج اثر گذار است.
• تعداد تانکرهایی که در هنگام کار پر شده باشد.
• زمانی که صرف ارائه سرویس می شود.
• در مواردی که سر چاه مشخص نباشد ، هزینه ای بابت پیدا کردن سر چاه در نظر گرفته می شود.
• هزینه رفت و آمد در مسافت های طولانی و خارج از عرف
• و…

مقالات دیگر : لوله بازکنی گوهردشت ،لوله بازکنی عظیمیه ، لوله باکنی جهانشهر ،لوله بازکنی مهرشهر ،لوله بازکنی باغستان، لوله بازکنی مهرویلا ،لوله بازکنی فردیس 

 

هدف ما جلب رضایت شما شهروندان محترم می باشد.